Dekorácie,  Vence na dvere,  Čelenky

4 návody na kvety z filcu

Aj vy radi tvoríte z filcu? Filc je môj obľúbený materiál, pretože sa z neho dajú vytvoriť aj rôzne kvety. Pripravila som pre vás štyri návody na rôzne kvetinky a dúfam vás inšpirujem. 🙂

1. Strapaté kvetinky z filcu

V hlavnej úlohe je filc, z ktorého vystrihneme hrubší pásik, zohneme a lepiacou pištoľou spojíme. Nadstrihneme prúžky a zrolujeme. Pri rolovaní taktiež použijeme lepiacu pištoľ. Kvietky môžeme nalepiť na polystyrénovú guľu, ktorú napichneme na paličku. Rozkvitnutá guľa ozdobí rastlinu, ktorá ešte nekvitne.

2. Gerbera z filcu

Z filcu vystrihneme 2 prúžky – jeden širší a dlhší, druhý tenší a kratší. Taktiež zo žltého filcu vystrihneme krúžok, do ktorého zabalíme korálku a spojíme lepiacou pištoľou. Prúžky nastriháme a konce zaoblíme – viď obrázok. Najprv na zabalenú korálku obmotáme tenší prúžok a potom širší. Používame pri tom lepiacu tavnú pištoľ. Kvetinkami môžeme ozdobiť aj veniec – polystyrénový veniec obmotáme plsťou a lepiacou pištoľou prilepíme kvetinky.

3. Filcová kvetinka – slimáčik

Ako maketa nám bude slúžiť pohár, ktorý prekreslíme na filc a vystrihneme kruh, ktorý nastriháme na slimáčika – viď obrázok. Pomocou lepiacej pištole vytvoríme kvetinku – viď obrázok. Zo zeleného filcu vystrihneme trojuholníky, ktoré prilepíme na kvetinu. Kvetinkami môžeme ozdobiť polystyrénové srdiečko, na ktorom je omotaná tenká stuha.

4. Filcová kvetina z kruhov

V tomto návode nám tiež ako maketa slúži menší pohár, ktorý prekreslíme na filcový hárok. Na jednu kvetinku potrebujeme 5 kruhov. Kruh zohneme na polovicu a potom znova zohneme na polovicu. Kraje prilepíme lepiacou pištoľou. Krajmi spojíme 4 „lupienky“. Posledný piaty „lupienok“ nalepíme do stredu kvetinky. Takto nám vznikne kvetinka, ktorú môžeme prilepiť aj na čelenku. Vystrihneme kruh veľkosti kvetinky. Najprv na čelenku pištoľou nalepíme kvetinku a potom kruh z druhej strany čelenky, aby sme zakryli lepidlo. Do stredu kvetinku nalepíme korálku. Na blogu nájdete aj iné návody na čelenky.

Ak sa Vám návody páčili, budem rada ak ma podporíte Like-om alebo komentárom. Pochváliť vaši inšpiráciami sa môžete našej facebook stránke KreativneRuky.sk alebo na Instagrame s hashtag-om #kreativneruky.

Všetky kreatívne potreby použité v týchto návodoch nájdete v eshope www.kreativneruky.sk.

Ďakujem za pozornosť

Anna

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: