Vianočné inšpirácie,  vianočné vence

Nápady na adventný veniec

Advent je krásne obdobie kedy by sme sa mali duchovne pripravovať na Vianoce. Každú nedeľu zapálime o jednu sviečku viac, čo nám pripomína, že Vianoce sú už za dverami a ešte skoro nič nemáme nachystané. 🙁 Prajem Vám, aby ste sa tento rok pri každej zapálenej sviečke tešili, že prichádzajú Vianoce a zbytočne nestresovali. Pripravila som pre Vás video návody, kde sa môžete pri tvorení trocha odreagovať a vyrobiť si adventný veniec.

Na výrobu vianočného adventného venca potrebujeme:

Adventný veniec ladený do hneda s drevenou dekoráciou Jeleň a srnka

veniec_jelen_facebook

V eshope www.kreativneruky.sk nájdete rôzne drevené dekorácie. Novinkou tento rok je drevená skladačka Jeleňa a srnky. V tomto návode som ešte použila palmovú kôru, sušený palmový kvet, škoricu, šišky, jutovú šnúrku, sisal a sviečky sú ozdobené sieťkou.

Na slamený veniec drôtikom pripevníme ihličie. Ja som použila ihličie Tuje (krásne vonia!). Na jednu stranu napichneme stojany na sviečku, na ktoré sme vystrihli z palmovej kôry kruh. Z palmovej kôry taktiež vystrihneme srdiečka a hviezdičky. Na stojan pripevníme sviečky. Zložíme Jeleňa a srnku. Všetko (palmový kvet, jeleňa, srnku, škoricové drievko, šišky, výrezy z kôry)  lepidlom prilepíme na veniec. Sisal obmotáme okolo venca. Položíme na stôl a postupne každú nedeľu zapálime sviečku.

Adventný veniec s károvanou stuhou

advent_veniec_foto_2

Sušené ozdoby ako pomaranč, škorica a aníz je klasika pri výrobe vencov. Tejto klasike som neodolala ani ja a vyrobila som tento veniec. 🙂 Och a tá vôňa! Ešte som použila károvanú stuhu a najviac predávané vianočné drevené ozdoby na eshope kreativneruky.sk.

Aj pri tomto venci si najprv pripravíme podklad s čečinou. Napichneme stojany na sviečky a sviečky. Z károvanej stuhy vyrobíme štyri mašle, ktoré pripevníme na sviečky. Medzi sviečky prilepíme ozdoby – sušený pomaranč, škoricu, aníz, šišky a malé červené gule. Na stužky prilepíme lepiacou pištoľou drevené výrezy a je hotovo!

Adventný veniec s umelou vianočnou ružou

advent_foto_2

Vianočná ruža jednoznačne patrí k Vianociam. Živá ruža by asi dlho nevydržala na venci, preto tu je umelá náhrada. 🙂 Doplnila som veniec ešte listami, šiškami, drevenou dekoráciou hviezda a perličkovou girlandou.

Čečinu drôtom pripevníme na slamený veniec. Napichneme stojany na sviečky a sviečky. Girlandu si buď vyrobíme tak, že perličky navlečieme na drôtik a prilepíme lepiacou pištoľou alebo kúpime už hotové perly na silóne. 🙂 Umelý vianočný kvet napichneme do venca. Okolo kvetu prilepíme listy a šišky. Perličky na silóne obmotáme okolo sviečok a nakoniec prilepíme drevenú dekoráciu. Položíme na stôl a môžeme čakať na Vianoce!

modry_veniec_blog

Vianočné gule nepatria len na vianočný stromček, ale krásne pôsobia aj na vianočnom adventnom venci. Veď posúďte sami. 🙂 Pri tomto venčeku som použila aj umelú ihličnatú girlandu, takže sviečky vymeníme a bude aj na budúci rok.

Girlandu obtočíme okolo polystyrénového venca. Na výrobu som použila veniec veľkosti 28 cm a až 2 girlandy. Napichneme stojany na sviečky a sviečky. Začneme lepiacou pištoľou nalepovať gule, ktoré som ešte doplnila zasneženým ihličím. Sviečky ozdobíme modrou stuhou a je hotovo!

Ďakujem Vám veľmi pekne za pozornosť. Ak sa Vám nápady páčili, Like alebo komentár vždy poteší. 🙂

Prajem Vám krásne a kreatívne Vianoce!

Anna z tímu kreativneruky.sk

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: