Náramok s foklórnou tématikou
Korálkovanie,  Náramky

Náramok inšpirovaný folklórom

Folklór je teraz v móde a preto aj mňa inšpiroval na výrobu náramku s krojovou stuhou.

1.

ludovy_naramok_3

Na výrobu ľudového náramku potrebujeme:

Všetko potrebné pre tento návod nájdete v eshope www.kreativneruky.sk .

2.

Obr.1 Odcvakneme si dostatočne dlhý drôt. Na drôtik navlečieme krúžok a prevlečieme naprieč oba konce cez červenú korálku.

Obr. 2 Na obe strany drôtika navlečieme 5 korálok a Obr. 3 jednu korálku navlečieme naraz na oba drôtiky.

Obr. 4 Naprieč oba konce drôtika navlečieme 3 žlté korálky. Obr. 5 Na každý koniec drôtika navlečieme 12 ks korálok a Obr. 6 prevlečieme cez poslednú korálku.

Obr. 7 Naprieč oba konce drôtika navlečieme 5 žltých korálok. Obr. 8 Na každú stranu znova navlečieme 12 ks korálok a prevlečieme cez poslednú korálku.

Obr. 9 Navlečieme 6 žltých korálok naprieč drôtikom a Obr. 10 znova na navlečieme na každú stranu 12 ks korálok a prevlečieme cez poslednú korálku.

Obr. 11 Teraz navlečieme naprieč 5 žltých korálok a Obr. 12 vyrobýme lupienok z 12 ks korálok tak ako predošlé.

Obr. 13 Navlečieme naprieč 3 žlté korálky a Obr. 14 a navlečieme 1 korálku spolu na oba konce drôtika. Obr. 15 Na každú stranu drôtika navlečieme 5 korálok a Obr. 16 naprieč oba konce drôtika navlečieme 1 korálku. Obr. 17 Navlečieme taktiež spojovací krúžok a Obr. 18 zvyšný drôt poprepletáme cez korálky a odcvakneme.

Zo stuhy si odstrihneme 2 rovnako dlhé kusy. Koncovky pomocou kliešťou pripojíme na stuhu. Všetko spolu spojíme – retiazka – spojovací krúžok – stuha – kvetinka – stuha – spojovací krúžok – zapínanie.

A je hotovo!

Tento návod pre vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk. Dúfam, že sa vám návod páči a budem rada, ak mi necháte nejaký komentár alebo like. 🙂 Ďakujem!

 

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: