Čelenky

Návod na čelenku s korunkou

Návod na čelenku s korunkou

Aj vy máte doma malú princeznú? Vyrobte aj spolu s ňou jednoduchú čelenku s korunkou. Moja malá ju nosí stále, ale už mi naznačila, že by chcela aj ružovú. 🤨 Ach jaj!

1.

korunka_2

Na výrobu čelenky s korunkou potrebujeme:

Všetko potrebné na výrobu nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

2.

Pomocou pohára vystrihneme z tvrdého papiera kruh, ktorý obkreslíme na filc a vystrihneme. Potrebujeme 2 kruhy z filcu a 1 z papiera. Stuhu prešijeme na jednej strane a zatiahneme, aby sa nariasila. Prilepíme jeden kruh filcu na papier. Potom prilepíme stuhu na okraj papierového kruhu a nakoniec prilepíme ďalší kruh z filcu.

3.

Z filcu vystrihneme 2 prúžky, z ktorých bude koruna. Jeden hrubší a jeden tenší. Dĺžku prúžka odmeráme podľa obvodu kruhu. Prúžok zohneme v strede a potom ešte raz zohneme a ešte raz a vystrihneme korunu – viď obrázok. Tak isto vyrobíme korunu aj z užšieho prúžku.

4.

Tenší prúžok zafarbíme zlatou farbou a necháme vyschnúť. Prilepíme ho lepiacou pištoľou na hrubší prúžok a taktiež prilepíme rôzne ozdoby. Ja som vystrihla z filcu ešte male krúžky, ktoré som zafarbila a prilepila na konce trojuholníka a ozdobila akrylovými kamienkami. Korunku prilepíme na kruh. Lepiacou pištoľou na tú stranu, kde trocha vyčnieva papier a filc. Spojíme konce korunky taktiež lepiacou pištoľou. Prilepíme na čelenku. Aby nebolo vidno lepidlo, vystrihneme si z filcu štvorec a prelepíme viď obrázok.

A je hotovo!

korunka_1

A tu je moja princezná, ktorá sa vytešuje pred zrkadlom. 🙂

Ďakujeme Vám za pozornosť a keď ste sa inšpirovali pošlite mi foto Vašich princezničiek.

Tento návod pre Vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: