Návod živica
Dekorácie,  Epoxidová živica

Živica návod na použitie

Z epoxidovej živice sa vyrábajú šperky, ale aj originálne dekorácie do domácnosti. V tomto návode vám ukážem ako si môžete vyrobiť podložku pod šálku a mištičku.

Potrebný materiál

Všetko potrebné na výrobu nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

Mohlo by sa páčiť: Záložka do knihy zo živice – videonávod

Živica návod

Pri používaní tekutej živice stále používame rukavice. Rukavice, odmerky a drevená palička sú súčasťou balenia.

Živicu miešame v pomere 2:1. Čo znamená na 2 dieliky tekutiny A potrebujeme 1 dielik tvrdidla B. Živicu miešame stále toľko koľko minieme v daný deň. Inač stvrdne a už je nepoužiteľná.

TIP: Nalejeme do formičky vodu a odmeriame. Odmerané množstvo rozdelíme v pomere 2:1 a v takom pomere aj namiešame živicu.

Živicu nalejeme len na spodnú časť formičky. Pinzetou do formičky poukladáme zrnká kávy a znova zalejeme kúskom živice, ale nie až po povrch. Káva by mohla vyplávať.

Necháme tvrdnúť približne 24 hodín.

Na druhý deň nalejeme živicu až po povrch. Kávové zrná sú prilepené, takže nevyplávajú na povrch a podložka a miska zostanú hladké.

Znova necháme minimálne 24 hodín tvrdnúť.

Keď je živica tvrdá, vyberieme podložku a misku s formičky. Formička je zo silikónu, takže sa nezničí a môžete ju znova použiť.

Okraje podložky jemným šmirgľovým papierom obrúsime.

Originálne podložka pod kávu a miska na menší keks je hotová!

Ďakujem za pozornosť. Keď ste sa inšpirovali pridajte fotku na Instagram a označte ju @kreativneruky alebo #kreativneruky.

Anna z tímu kreativneruky.sk

POUŽITÝ MATERIÁL

Pridaj komentár

%d