10 nápadov na darček pre babku
Nápady na darčeky

10 originálnych darčekov pre starú mamu

Aký darček pre babku? Inšpirujte sa.

Aj vy si stále lámete hlavu nad darčekom pre babku? Kozmetiky má už pnú skriňu, ale nič iné vás nenapadá? Inšpirujte sa zoznamom originálnych handmade darčekov pre starú mamu. O to bude darček vzácnejší keď bude vyrobený z lásky vlastnými rukami.

1. Darček s Levanduľou

Levanduľový obrázok

Vôňa Levandule mi pripomína skriňu mojej starej mami a preto ako prvé ma hneď napadlo podarovať jej pekný levanduľový obrázok, ktorý si môže zavesiť na stenu a je aj praktický, pretože vôňa Levandule odoženie všetky mole.

2. Sviečka z včelieho vosku

Sviečka z medových plátov

Krásna a voňavá sviečka babičku určite poteší. Z včelieho vosku sa dajú vyrobiť aj takéto voňavé ružičky. Ale ak by sa vám to zdalo komplikované, tak môžete sa pustiť do výroby vinutej sviečky.

3. Hrnček s vlastným obrázkom alebo textom

Handmade šálka

Špeciálnymi fixkami na sklo a porcelán môžete na hrnček napísať alebo nakresliť čokoľvek. Pri tomto darčeku môžu pomôcť aj vnúčatá a nakresliť srdiečka alebo babkin portrét. Babka si určite pri každom čajíku na vás spomenie.

4. Nápis na dvere

Návod na decoupage srdce

Milá dekorácie na dvere alebo do izby. Namiesto nápisu domov, tak môžete napísať Z lásky, Pre babku, Tu býva naj babička na svete,… určite niečo vymyslíte, čo vystihuje práve tu vašu starú mamu. Špeciálnou Deco fóliou dodáte nápisu krásny lesk.

5. Originálna plátená taška

Taška

Babky rady chodia po obchodoch na rôzne akcie a preto ďalší nápad je taška na nákup. Farbami na textil ju môžete ozdobiť ako len chcete a určite nikto iný takú nebude mať. Môžete tam nakresliť podobizeň starej mamy alebo napísať krásny citát. Mne sa veľmi páči citát: „Krásni mladí ľudia sú hračka prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela.“ (Buddha)

6. Držiak na fotku s fotkou

Držiak na fotku

Fotky vnúčat sú pre staré mamy najkrajší darček aký môže byť. K fotkám vytvorte originálne držiaky použitím servítky alebo ryžového papiera. S týmto darčekom môžu pomôcť aj vnúčatá, pretože výroba je jednoduchá. Každé vnúčatko si môže namaľovať vlastný držiak na svoju fotografiu.

7. Handmade pohľadnica

Návod na pohľadnicu

Ak babka býva ďaleko, tak originálna handmade pohľadnica ju poteší. Do vnútra jej napíšte básničku od srdca alebo sa inšpirujte pekným citátom. So setom pohľadnica a obálka bude výroba jednoduchá. Pohľadnicu môžete ozdobiť Deco fóliou, aby vyzerala honosnejšie.

8. Handmade hodvábna šatka

Handmade šatka

Aj vaša stará mama sa rada parádi? Ak je odpoveď áno, tak tento darček je presne pre ňu. Vyrobte jej krásnu farebnú hodvábnu šatku.

9. Kytica v tvare srdiečka

Kytica ruží v tvare srdca

Kvety už odjakživa patria k ženám. A to je jedno, či je žena mladá alebo v staršom veku. Do prúteného srdca môžete naaranžovať kvety, ktoré má stará mama rada. Ak chcete aby kytica vydržala dlhšie, tak použite umelé kvety. Krásna kytička v tvare srdiečka poteší aj staršie očičká. 🙂

10. Perlový náramok

Návod na perlový náramok

Posledný nápad je pre babky parádnice. Vyrobte im náramok zo sklenených perál. Korálky vyberte vo farbách, ktoré vaša babka má rada. Pri nosení perlového náramku si určite vždy na vás spomenie.

Myslím si, že akýkoľvek darček je krásny ak je darovaný z lásky. A ak si neviete rady, tak sa môžete inšpirovať výberom darčekov pre babku.

Ak aj vy ste vyrobili nádherný handmade darček pre starú mamu, pošlite nám fotku cez našu Facebook stránku:

Anna z tímu kreatívneruky.sk

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: