Dekorácie

6 návodov so sušenou Levanduľou

Ako použiť sušenú Levanduľu.

Milujem levanduľu! Jej vôňu, farbu, kvety…. všetko sa to dá použiť v rôznych dekoráciách. V tomto článku nájdete niekoľko video návodov a inšpirácií ako tento krásny a voňavý kvietok – sušenú Levanduľu využiť. Dúfam, že Vás inšpirujem.

Obrázok so sušenou LEVANDUĽOU

levandula_obrazok_blog

Na výrobu potrebujeme:

Maliarske plátno nafarbíme tmavou farbou a necháme vyschnúť. Natrieme krakelovacím lakom a tiež necháme vyschnúť. Nakoniec natrieme bielou farbou. Čím hrubšiu vrstvu nanesieme tak sú väčšie praskliny. Z levandule a rôznej okrasnej trávy vytvoríme malú kytičku, ktorú zabalíme jutovou šnúrkou. Dozdobíme drevenou dekoráciou a prilepíme na maliarske plátno. S fixkou napíšeme Z lásky alebo iný odkaz a môžeme obdarovať.

Kytica so sušenou LEVANDUĽOU

levandula_kytica_blog

Na výrobu potrebujeme:

Kužeľ obmotáme šnúrkou a krajkou a zavesíme prívesok. Vložíme kytičku sušenej levandule a môžeme darovať krásnu a voňavú kytičku.

Panenky zo sušenej LEVANDULE

levandula_panenky_blog

Na výrobu potrebujeme:

Na polystyrénovú guličku namaľujeme tváričku a nalepíme vlásky, ktoré sme povyťahovali z jutovej stuhy. Paličkou urobíme jamku, do ktorej prilepíme sušenú levanduľu. Z jutovej stuhy vyrobíme „šatočky“ a dáme okolo levandule. Ešte prilepíme ruky a je hotovo!

Veniec zo sušenej LEVANDULE

levandula_veniec_blog

Na výrobu potrebujeme:

Zo sušenej levandule vyrobíme malé kytičky, ktoré postupne drôtikom pripevníme na kovový kruh. Do stredu zavesíme drevené srdiečko, zavesíme na dvere alebo okno a je hotovo!

Girlanda so sušenou LEVANDUĽOU

levandula_girlanda

Na výrobu potrebujeme:

Zo sušenej levandule potrebujeme len kvety. Srdiečko natrieme lepidlom a nalepíme kvety levandule. Vytvoríme cez srdiečko dieru a prevlečieme jutovú šnúrku. Medzi srdiečka priviažeme mašličku s levanduľou a na konci vytvoríme strapec. Zavesíme na dvere alebo stenu a je hotovo!

Všetky 4 návody nájdete v tomto videu:

Prútené srdiečko so sušenou LEVANDUĽOU

Video- návod na voňavé srdce s levanduľou

Na výrobu voňavej dekorácie potrebujeme:

Zo sušenej levandule vyrobíme 3 kytičky, ktoré spojíme, aby vznikol levanduľový vejár. Z jutovej stuhy vyrobíme podľa videá mašličku a priviažeme ku kytičke. Taktiež z jutovej šnúrky vyrobíme mašľu. Na prútené srdce prilepíme kytičku, nápis Domov a jutovú mašľu. Zavesíme na dvere, okno alebo stenu a je hotovo! Pozrite si aj ďalšie dekorácie, ktoré môžete vyrobiť.

Ďakujem Vám za pozornosť!

Ak sa Vám inšpirácie páčili „like“ alebo komentár vždy poteší. 🙂 Tešíme sa aj na Vaše nápady na našej facebook stránke KreativneRuky.sk. 

Anna z tímu kreativneruky.sk

One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: