vianočné gule,  Vianočné inšpirácie

Návod na patchwork vianočnú guľu

Falošný patchwork je technika, keď sa na polystyrénovú guľu špendlíkom pripevní stužka alebo látka. Nie je potrebné nič prišívať a preto sa nazýva falošný. 🙂 Existuje mnoho spôsobov skladania stužky. Poďte si so mnou vyskúšať práve tento.

1.

patchwork_gula_hneda_1

Na výrobu vianočnej gule potrebujeme:

Všetko potrebné nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

2.

Stuhu zohneme do „trojuholníka“ a odstrihneme. Podľa daného prúžku nastriháme ďalšie prúžky z károvanej aj saténovej stuhy. Kúsok saténovej stuhy prišpendlíme na polystyrénovú guľu. Károvaný prúžok v strede prišpendlíme. Zohneme jednu stranu, znova prišpendlíme a potom druhú stranu. Takto vytvoríme 4 trojuholníky.

3.

Asi 6 mm od konca trojuholníka prišpendlíme v strede smotanovú saténovú stuhu. Zohneme a vytvoríme trojuholník. Jeden roh trojuholníka zohneme k stredu. Tak isto aj druhý roh – viď obrázok.

4.

Z čiernej saténovej stuhy okolo celého obvodu urobíme trojuholníky, medzi ktoré prišpendlíme kárované trojuholníky. Na kárované trojuholníky umiestnime smotanové hodvábne trojuholníky.

5.

To isté spravíme aj na druhej polovici gule. Trojuholníky obstriháme, aby nevyčnievali spod hnedej stuhy, ktorou zakryjeme spoj. Vytvoríme mašličku a je hotovo!

Ďakujem Vám veľmi pekne za pozornosť a prajem Vám príjemné tvorenie.

Anna z tímu kreatívneruky.sk

One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: