vianočné gule,  Vianočné inšpirácie

Patchwork vianočná guľa

Ak raz začnete s výrobou vianočných gulí technikou falošný patchwork, tak len pri jednej guli určite nezostanete. V tomto návode nebudeme stužky skladať len do trojuholníka, ale aj ich prišpendlíme bez skladania. Poďme sa do toho pustiť. 🙂

Potrebný materiál

patchwork_gula_1

Na výrobu vianočnej gule potrebujeme:

Všetko potrebné nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

Mohlo by sa páčiť: NÁVOD NA PATCHWORK VIANOČNÚ GUĽU

Návod na výrobu

Stuhy zohneme do trojuholníka a zistíme akú dĺžku stúh potrebujeme. Nastriháme si rovnako dlho prúžky z rôznych stúh, ktoré budeme používať.

Kúsok stuhy prišpendlíme na polystyrénovú guľu. Zoberieme si károvaný prúžok. V strede ho prišpendlíme ku guli. Najprv zohneme jeden roh a prišpendlíme a potom druhý roh. V znikne nám trojuholník. Takto vytvoríme 4 trojuholníky.

4.

Približne 1,5 cm od stredu priložíme červený prúžok, ktorý prišpendlíme na okrajoch. Podobne prišpendlíme ďalšie tri červené prúžky. 3 vrstva sú zelené prúžky, ktoré tiež neskladáme. Na 4 vrstvu použijeme kárované prúžky. 5 vrstva sú znova červené prúžky a ukončíme 6 vrstvou zelenými prúžkami.

7 vrstva budú znova trojuholníky, ktoré vytvoríme z károvanej stuhy. Ďalej postupujeme podľa obrázkov.

To isté vytvoríme aj na druhej polovici guli. V strede, obstriháme nepotrebné stuhy a zakryjeme spojenie tenšou stuhou. Vytvoríme očko a mašličku a je hotovo!

Ak sa vám návod páčil, vždy ma poteší like alebo nejaký komentár. 🙂

Ďakujem za pozornosť

Anna z tímu kreativneruky.sk

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: