Dekorácie z betónu
Dekorácie

Ako na dekorácie z betónu

Betón je univerzálny materiál nie len pre stavbu budov alebo obrovských objektov, ale aj pre malé dekorácie do domácnosti alebo záhrady. Je to materiál, z ktorého môžete vytvarovať bez veľkého úsilia to čo chcete. Neveríte? Skúsime vás o tom presvedčiť v niekoľkých inšpiráciách.

Miešanie betónu

v14180-3

Najdôležitejšie je miešanie betónovej zmesi s vodou v správnom pomere. Betón, ktorý ponúka náš eshope Concrete Craft sa mieša v pomere 10 dielov betónového prášku s 1,5 dielom vody. Postupne sypte prášok do vody. Hmota by mala byť ani nie hustá, ale ani riedka. 🙂 Poriadne vymiešajte a nechajte aspoň 2 min odpočívať. Ak používate iný betón postupujte podľa návodu na balení.

Ešte jedna rada VŽDY používajte RUKAVICE!

Ako používať rôzne formy

Betón môžeme liať do akejkoľvek formy. Ak ste sa rozhodli pre papierovú formu napr. papierovú krabičku, tak vnútornú stranu krabičky natrite lakom, aby sa zabránilo rozpusteniu papiera z mokrého betónu a nechajte vyschnúť. Vyschnutú krabičku natrite akýmkoľvek olejom na varenie, aby sa krabička neprilepila na betón. Namiešajte betón v správnom pomere a nalejte ho do krabičky. Nechajte odpočívať aspoň 5 minút a vopchajte dnu kovovú nádobu na čajovú sviečku. Nechajte schnúť minimálne 24 hodín. Po 24 hodinách odstráňte papier. Ak sú stopy po oleji, tak ho stačí umyť mydlovou vodou. Podobným spôsobom sa dajú spraviť aj ozdoby. Pripravte si krabičku, do ktorej vložte vymodelovanú zátku, ktorú neskôr vyberte a vznikne dierka na zavesenie. Ešte do mokrého betónu môžete vložiť sklenené sklíčka.

Ako formu môžete použiť aj formy na výrobu sviečok.

Formu si môžete jednoducho vyrobiť aj z plastu – napr. z plastovej fľaše. Pomocou pravítka ju zohnite, nastrihajte a znova prilepte. Tak Vám vzniknú netradičné formy. Do takto pripravenej formy nalejte betónovú zmes a pokračujte podľa prvého návodu.

Ako vytvoriť písmenka v betóne

Na sviečku môžete vryť aj rôzne písmenká alebo tvary. Je to veľmi jednoduché. Stačí do formy z vnútornej strany (použitý tetrapak obal) nalepiť písmenká alebo tvary z dreva a až potom naliať betónovú zmes. Postupujte podobne ako v predchádzajúcom návode. Aj tvary natrite olejom. Po 24 hodinách odstráňte obal aj tvary.

Iný variant formy – použitý plastový pohár.

Z betónu si môžete vytvoriť aj iné dekorácie, nie len svietniky. Pripravíme pre Vás aj iné návody, napr. výroba misky, kde nám ako podklad bude slúžiť balón alebo dekorácie z betónovej polystyrénovej gule…. atď. Sledujte nás aj naďalej a ak máte otázku k výrobe, neváhajte sa nás spýtať.

Ďakujeme za pozornosť.

Anna a tím kreativneruky.sk

 

 

One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: