Korálkovanie,  Náramky

Návod na náramok s korálikmi

Návod na náramok s korálikmi

Tieto striekané koráliky sme si pracovne nazvali machule a nakoniec sú aj tak pomenované v eshope. 🙂 Sú veľmi zaujímavé, pretože každá je iná a originálna, tak ma napadol takýto náramok. Dúfam, že Vás inšpirujem. 🙂

1.

naramok_1

Na výrobu tohto náramku potrebujeme:

2.

Zo šnúrky si odstrihneme 3 kusy – 2 kratšie a jeden dlhší. Kratšie si prilepíme a dlhším začneme obmotávať. Dlhší položíme pod kratšie šnúrky a prepletieme pomedzi kratšie šnúrky ako je zobrazené na obrázku a takto prepletáme cca 10 – 12 krát. Urobíme uzol medzi 1 a 2 šnúrkou a 3 a 4 šnúrkou.

3.

Urobíme uzol, navlečieme korálku a znova urobíme uzol. Takto navliekame korálky na všetky 4 šnúrky. Ak sú korálky navlečené urobíme zas uzol medzi 1 a 2 šnúrkou a medzi 3 a 4 šnúrkou a pokračujeme v prepletaní. Ak je náramok dostatočne dlhý. Na jednej aj druhej strane spravíme uzol a odstrihneme konce dlhšej šnúrky.

4.

Náramok spojíme tak, že využijeme tzv. dvojitý plochý uzol – viď obrázky. Nakoniec urobíme uzol a odstrihneme nepotrebnú šnúrku. Uzle spravíme aj na konce šnúrok.

A je hotovo!

Tento návod pre Vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk. Ak ste sa inšpirovali pošlite nám foto na info@kreativneruky.sk alebo cez našu facebook stránku KreativnRuky.sk . Tiež budeme rada ak mi necháte nejaký komentár, či sa Vám návody páčia alebo treba niečo zlepšiť, zmeniť…. – privítam aj kritiku. 🙂 Ďakujem!

Prosíme nekopírovať texty alebo fotografie bez nášho súhlasu. Ak máte záujem prebrať návody, kontaktujte nás na info@kreativneruky.sk.

Please do not copy our text or images without our permission.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: