Návod na suncatcher
Dekorácie,  Korálkovanie

Návod na suncatcher – Videonávod

Ako vyrobiť lapač slnka.

Suncatcher alebo lapač slnečných lúčov sa môže zavesiť do okna alebo do záhrady. Slnečné lúče budú cez neho hrať rôznymi farbami a do miestnosti prinesú kľud a harmóniu. Už len pohľad ako sa všetky tri kruhy točia vo vetríku prináša pokoj. Návod nie je až taký zložitý. Poďme si spolu jeden suncatcher vyrobiť.

Potrebný materiál

Na výrobu lapača slnečných lúčov potrebujeme:

Všetko potrebné na výrobu nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

Mohlo by sa páčiť: Návod na závesnú dekoráciu z koráliek

Návod na suncatcher

Začneme najväčším kruhom. Z drôtika odstrihneme aspoň 3 krát priemer kruhu. Jeden koniec namotáme na kruh. Navlečieme korálky – 1 x 8 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 8 mm. Drôtik namotáme znova na kruh. Takto pripevníme korálky okolo celého kovového kruhu. Koniec drôtika znova namotáme a odstrihneme.

Pri menšom kovovom kruhu postupujeme podobne. Len navliekame korálky – 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm.

Do 10 cm kovového kruhu vyrobíme stromček. Drôtik nastriháme na 10 ks. Jeden koniec drôtika obmotáme okolo kruhu. Na každý drôtik navlečieme korálky – 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl.

Každé dva pri sebe drôtiky stočením spojíme. Navlečieme znova korálky 1 x 6mm, 2 x rokajl. Vzniklo nám 5 konárov.

Spojíme stočením 3 a 2 konáriky a vzniknú už len dva, ktoré tiež spojíme. Aby bol kmeň hrubší pridáme na neho ďalšie drôtiky. Ja som pridala ešte raz toľko.

Spodné konce drôtika obmotáme okolo kruhu a nepotrebné odstrihneme.

Kruhy sú okorálkované, tak ich zostáva už len spojiť. Na to využijeme spojovací krúžok a hrubšiu retiazku. Krúžkom spojíme kovový kruh s retiazkou. A je hotovo!

Nájdete miesto, kde krásne svieti slniečko a zavesíme. 🙂

Ak sa vám video páčilo, komentár alebo Like ma potešia. 🙂

Tento video návod pre vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk.

One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: