Korálkovanie,  vianočné gule,  Vianočné inšpirácie

Návod na vianočnú guľu s korálkami

Priezračné sklenené gule je možné ozdobiť aj korálkami. Je to trocha pracné, ale výsledok stojí za to. Poďte si to so mnou skúsiť.

Potrebný materiál

gula_s_koralkami_1

Na výrobu vianočných sklenených gúľ potrebujeme:

Všetko potrebné nájdete v eshope s kreatívnymi potrebami www.kreativneruky.sk.

Mohlo by sa páčiť: PREDSTAVUJEME SKLENENÉ OZDOBY

Návod na výrobu

Obr. 1 Na silón navlečieme rokajl korálku, perlu a trubičku. Silón opätovne prevlečieme cez rokajl korálku. Obr. 2 Ďalej navlečieme 5 krát perlu a 5 krát trubičku a znova rokajl korálku. Obr 3. Cez rokajl korálku a perlu znova prevlečieme silón späť. Obr. 4 Navlečieme trubičku, perlu a trubičku. Obr. 5 Silón prevlečieme cez perlu z prvého stĺpika. Obr. 6 Pokračujeme ďalej až na konci stĺpika navlečieme rokajl korálku, cez ktorú prevlečieme silón späť a vytvoríme ďalšie stĺpiky.

Obr. 7 Vytvoríme dostatočne dlhú sieťku. (Dĺžku vyskúšame priložením a obalením gule). Obr. 8 Sieťku spojíme a to tak, že navlečieme trubičku a Obr. 9 prevlečieme ju cez perlu na druhej strane sieťky. Obr. 10 a 11 Pokračujeme ďalej v spájaní. Obr. 12 Sieťku navlečieme na guľu.

Obr. 13 Na silón navlečieme rokajl korálku a prevlečieme cez ďalšiu rokajl korálku na stĺpiku. Obr. 14 Takto spojíme vrhnú časť a poriadne zatiahneme. Obr. 15 Silón prevlečieme cez korálku na spodnú časť gule a navlečieme 2 rokajl korálky. Obr. 16 Silón prevlečieme cez rokajl korálky na stĺpiku. Obr. 17 Spojíme všetky rokajl korálky a stiahneme. Obr. 18 Na silón navlečieme rokajl korálku, trubičku, 2 krát rokajl korálku, trubičku a znova rokajl korálku. Obr. 19 Silón prevlečieme cez rokajl korálku na ďalšom stĺpiku a ďalšie 2 rokajl korálky, ktorými sme spájali stĺpiky. Obr. 20  Vytvoríme 6 trojuholníkov. Obr. 21 Silón prevlečieme cez všetky rokajl korálky na vrchnej časti a poriadne zatiahneme. Silón poprepletáme cez korálky a odcvakneme.

Stačí už len zavesiť na stromček a je hotovo!

Ďakujem vám za pozornosť a teším sa na vaše inšpirácie na našej facebook stránke KreativneRuky.sk.

Anna z tímu kreativneruky.sk

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: