Vianočné inšpirácie

Predstavujeme sklenené ozdoby

V eshope www.kreativneruky.sk nájdete aj krásne číre sklenené ozdoby, ktoré môžete vyfarbiť alebo ozdobiť podľa svojho vkusu. Keďže vrchná časť je odnímateľná, je možné gule naplniť alebo vyfarbiť aj z vnútornej strany. V tomto blogu nájdete niekoľko inšpirácií ako použiť sklenené ozdoby. Poďme spolu tvoriť!

  1. Sklenené gule s trblietkami

Tieto gule sú naplnené trblietkami. Vrchnú časť opatrne vyberieme a do gule nalejeme lepidlo. Guľou jemne zatrasieme, aby sa lepidlo dostalo všade. Následne vlejeme trblietky a znova guľou zatrasieme, aby boli trblietky rovnomerne v celej guli. Na danú dekoráciu môžeme použiť rôzne sklenené ozdoby.

Iný variant:

2. Sklenené vianočné ozdoby ozdobené 3D perom

Rôzne sklenené gule je možné ozdobiť aj 3D perom alebo rôznymi fixkami na sklo. Vyzdobíme ich podľa seba. Môžeme robiť rôzne vzory, čiarky, vlnky a iné.

Iný variant – ozdobené lepidlom

 3. Decoupage na sklenenú guľu

V tomto návode sú použité ploské sklenené gule, na ktoré sme zo zadnej strany lepidlom na servítkovú techniku nalepili vianočnú servítku alebo vianočný ryžový papier. Bočná strana gule je ozdobená bielou akrylovou farbou, aby pôsobila zasnežene.

4. Vianočné ozdoby s alobalom

Pri tejto technike sú použité ploské gule a sklenené srdiečka. Sklenenú ozdobu natrieme lepidlom len tam, kde chceme aby nám zostal alobal. Prilepíme alobal a necháme vyschnúť.

5. Vianočné gule naplnené striebornými guľami

V tomto návode sú použite gule s dierou, do ktorých môžete vložiť menšie predmety. Malé polystyrénové gule natrieme lepidlom a zasypeme flitrami. Guličky vložíme do gule a je hotovo!

Ak máte lepší nápad, tak nám ho pošlite cez našu facebook stránku KreativneRuky.sk.

Anna

 

 

 

 

One Comment

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: