
Návod na plstené vajíčko
Krásne veľkonočné vajíčka si môžete vyrobiť aj z ovčieho rúna a filcu. Pomocou ihly na plstenie môžete vytvoriť krásne obrázky a najlepšie je, že ak sa niečo nepodarí, tak ovčie rúno vytiahnete z vajíčka a môžete ho napichať znova. 🙂
1.
Na výrobu potrebujeme:
- polystyrénové vajce
- ovčie rúno
- filc hárok
- ihla na plstenie
- jutová šnúrka alebo aj iná
- lepiaca tavná pištoľ
- nožnice
- nožík alebo rezačku
2.
Vo vajíčku si urobíme 4 ryhy – od hora až dole. Vystrihneme si z filcu „vajíčko“ resp. skôr „oko“ (radšej väčšie ako menšie – stále sa dá kúsok odstrihnúť) a z druhou stranou nožíka natlačíme okraje filcu do ryhy. Takto obalíme všetky 4 časti.
3.
Aby ryhy nebolo vidno nalepíme do nich lepiacou pištoľou šnúrku alebo tenkú stuhu.
4.
Pustíme sa do plstenia. Najprv som si jemnými bodkami naznačila, kvietok, ktorý som chcela plstením urobiť – Narcis. Zoberieme si kúsok rúna a začneme ho ihlou pripichovať do vajíčka. Najprv pozapichujeme okraje a potom stred. Postupne vytvoríme celú kvetinku. Do stredu dáme oranžový malý kvietok a do toho ešte kúsok žltej. Potom už len stonku a ešte aj lístoček. Podobným spôsobom môžeme vytvoriť rôzne kvietky – fialky, konvalinky, nezábudky….
Nakoniec už len nadekorujeme – môžeme použiť prútené hniezdo, sisal, kvietky a je hotovo!
Tento návod pre Vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk. Ak ste sa inšpirovali pošlite nám foto na info@kreativneruky.sk alebo cez našu facebook stránku KreativnRuky.sk.
Prosíme nekopírovať texty alebo fotografie bez nášho súhlasu.
Please do not copy our text or images without our permission