Návod na veľkonočné plstené vajíčko.
Plstenie,  Veľkonočné inšpirácie

Návod na plstené vajíčko

Krásne veľkonočné vajíčka si môžete vyrobiť aj z ovčieho rúna a filcu. Pomocou ihly na plstenie môžete vytvoriť krásne obrázky a najlepšie je, že ak sa niečo nepodarí, tak ovčie rúno vytiahnete z vajíčka a môžete ho napichať znova. 🙂

1.

plstene_vajicko_1

Na výrobu potrebujeme:

2.

Vo vajíčku si urobíme 4 ryhy – od hora až dole.  Vystrihneme si z filcu „vajíčko“ resp. skôr „oko“ (radšej väčšie ako menšie – stále sa dá kúsok odstrihnúť) a z druhou stranou nožíka natlačíme okraje filcu do ryhy. Takto obalíme všetky 4 časti.

3.

Aby ryhy nebolo vidno nalepíme do nich lepiacou pištoľou šnúrku alebo tenkú stuhu.

4.

Pustíme sa do plstenia. Najprv som si jemnými bodkami naznačila, kvietok, ktorý som chcela plstením urobiť – Narcis. Zoberieme si kúsok rúna a začneme ho ihlou pripichovať do vajíčka. Najprv pozapichujeme okraje a potom stred. Postupne vytvoríme celú kvetinku. Do stredu dáme oranžový malý kvietok a do toho ešte kúsok žltej. Potom už len stonku a ešte aj lístoček. Podobným spôsobom môžeme vytvoriť rôzne kvietky – fialky, konvalinky, nezábudky….

Nakoniec už len nadekorujeme – môžeme použiť prútené hniezdo, sisal, kvietky a je hotovo!

Tento návod pre Vás pripravila Anna z tímu kreativneruky.sk. Ak ste sa inšpirovali pošlite nám foto na info@kreativneruky.sk alebo cez našu facebook stránku KreativnRuky.sk.

Prosíme nekopírovať texty alebo fotografie bez nášho súhlasu.

Please do not copy our text or images without our permission

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: